resortní organizace
Přizpůsobení dostupnosti
Pozor padající stromy!

Na celém území národního parku, kde se vznik a zánik řídí podle přírodních zákonů, je zvýšené riziko samovolného pádu větví a stromů. Do lesa vstupujete na vlastní nebezpečí!

Krkonoše bez bariér

Krkonoše bez bariér, to je název projektu Správy KRNAP, který přibližuje Krkonošský národní park nejen vozíčkářům, ale i seniorům, rodinám s kočárky a malými dětmi, a lidem mající podobné nároky na kvalitu a povrch cest.

Ve spolupráci s Klubem vozíčkářů Trutnov jsme vytipovali a prověřili TOP 10 tras, na které se lze vydat s elektrickým i manuálním vozíkem. Trasy TOP 10 jsou popsány v letáku a zaneseny v samostatné vrstvě na mapovém serveru Správy KRNAP. Pro zobrazení tras je nutné v sekci Turismus zaškrtnout vrstvu Turistické trasy a zároveň vrstvu Krkonoše bez bariér.

Top 10 – doporučené a vyznačené cesty

  1. Z Harrachova podél Mumlavy na Krakonošovu snídani
  2. Z Horních Míseček na Vrbatovu a Labskou boudu
  3. Ze Špindlerova Mlýna do Labského dolu
  4. Z Benecka přes Rovinka na Třídomí
  5. Ze Špindlerova Mlýna do Dolu Bílého Labe
  6. Z Mladých Buků přes Dolní Sejfy do Antonínova Údolí
  7. Ze Špindlerovy boudy na Petrovu boudu
  8. Z Janských Lázní přes Rudolfovo údolí na Hoffmannovy Boudy
  9. Z Pece pod Sněžkou do Obřího dolu
  10. Z Pomezních bud přes Malou Úpu do Spáleného Mlýna

V terénu jsou trasy pro hendikepované vyznačeny speciálními turistickými směrovkami. Tyto trasy jsou v některých případech souběžné s pěšími trasami KČT–KRNAP (pásové značení). Nejsnazší trasa má logo vozíčkáře modré, středně obtížné trasy červené a nejobtížnější černé. Trasy pro hendikepované jsou dostupné z oficiálních parkovišť.